U podnóża Beskidu: Bielsko-Biała

W województwie śląskim u podnóża Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego leży Bielsko-Biała. Powstała ono z połączenia dwóch miejscowości, które niegdyś były autonomiczne. Leżały na przeciwległych brzegach rzeki Białej, która teraz płynie na terenie powstałego miasta.

Na początku dwudziestego wieku w Bielsku-Białej nastąpił gwałtowny rozkwit sukiennictwa. Kulturowo miejscowość bardzo zbliżona jest do krajów austriackich. Można to dostrzec przede wszystkim w charakterystycznej architekturze regionu. Tereny miasta historycznie należały do Polski.

Bielsko-Biała to miasto bardzo bogate pod względem kulturowym i historycznym. Na przestrzeni lat nastąpiło tu wiele zmian architektonicznych, co w efekcie dało połączenie nowoczesności ze starymi, uroczymi zakątkami miasta, które do dziś zachwycają przyjezdnych. Jednym z takich miejsc jest tutejszy ratusz. Piękna architektura jest ciekawostką tego miejsca, a okalające ją stare kamienice dodają niesamowitego uroku. Ciekawym miejscem jest także tutejszy Dworek Myśliwski. Wybudował go książę Jan Sulkowski- zapalony myśliwy. Znajduje się na Wielkie Łące, a jego budowę datuje się na rok 1928. Zbudowany został w stylu tyrolskim. Dziś też pełni ważną funkcję w okolicy. W jego gmachu znajduje się leśniczówka o wdzięcznej nazwie „Barbara”.

Bielsko-Biała ma tez wiele atrakcji dla najmłodszych. Jedna z nich to działające tu studio Filmów Rysunkowych. To właśnie tutaj w drugiej połowie dwudziestego wieku powstała dobrze znana wszystkim dzieciom bajka o Bolku i Lolku. W studiu wyprodukowano już bardzo wiele bajek we współpracy z najsławniejszymi gwiazdami telewizji, radia i teatru. Jest możliwość wejścia dla grup zorganizowanych, to ciekawe miejsce na wycieczkę dla najmłodszych.

Bielsko-Biała to miasto, które nie sposób zwiedzić w ciągu jednego dnia, dlatego warto przyjechać tu na dłużej. W tym celu trzeba zarezerwować nocleg w okolicznych hotelach lub pensjonatach. Bogata baza noclegowa [informacje: ] pozwala na wybranie czegoś, co odpowiada naszym możliwościom finansowym i oczekiwaniom. Bielsko-Biała cieszy się pozytywnymi opiniami wśród przyjezdnych. Warto więc dokonać rezerwacji już dziś i zaplanować trasę wycieczki. Do obejrzenia jest wiele ciekawych miejsc i zabytków. Obywają się tu także liczne wydarzenia kulturalne. Warto zabrać ze sobą najmłodszych oraz młodzież, dla których wycieczka tutaj może okazać się wyjątkowo pouczająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *