Rozmaite atrakcje pięknego Pucka

Puck jest miastem leżącym w województwie pomorskim, a jego historia sięga średniowiecza. Właśnie dlatego na terenie miasta znajduje się wiele zabytków wartych uwagi osób doceniających znaczenie historycznych obiektów. Oczywiście ze względu na swoje usytuowanie nad Zatoką Pucką miasto jest chętnie odwiedzane nie tylko przez osoby lubiące zwiedzać, ale również przez turystów chcących spędzić wakacyjny czas nad wodą. Jak jeszcze można spędzić czas w trakcie urlopu spędzanego w Pucku?

Jedną z istotniejszych atrakcji miasta stanowi oczywiście plaża. Jest ona nietypowa, bowiem nie jest w całości pokryta piaskiem. Spora część puckiej plaży przypomina bardziej miejsce wypoczynku nad jeziorem, gdyż jest pokryta trawą – jest to jej duża zaleta, gdyż dzięki temu w sezonie letnim nie jest tak oblegana jak tradycyjne piaszczyste plaże. Nieopodal puckiej plaży znajduje się drewniane molo – jest ono ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta oraz turystów. W czasie spaceru można podziwiać widok na zatokę, miasto oraz znajdujący się w pobliżu port. Na końcu molo znajduje się restauracja, która kształtem przypomina kapitańską kajutę.

Na terenie miasta znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej, które zostało otwarte w 1980 roku. Podczas jego zwiedzania można zobaczyć wiele ciekawych obiektów – do najbardziej popularnych należą między innymi skarb bursztynowy (II w. n. e.), kolekcje medali oraz kolekcje rzeźb ludowych. Część osób lubi czas urlopu spędzić aktywnie. W Pucku jest sporo możliwości – w sezonie letnim wiele osób korzysta z możliwości zapisania się do szkółki windsurfingowej i rozpoczęcia swojej sportowej przygody z deską. Przez teren Pucka przebiega także kilka szlaków turystycznych – pieszych, dzięki którym można poznać miasto i jego okolice oraz rowerowych. Są one uczęszczane szczególnie chętnie poza sezonem wakacyjnym, kiedy większość osób woli spędzać czas na plaży. Puck jest miastem, do którego każdego roku przyjeżdża wielu turystów, zatem jego baza noclegowa () jest nie tylko duża, ale także zróżnicowana. Na terenie miejscowości znajdują się apartamenty, pensjonaty i wille, a także kwatery prywatne, w których chętnie zatrzymuje się wielu urlopowiczów. Co ważne, na terenie Pucka można znaleźć pokój na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *