Rejsy i port jachtowy w Darłowie

Darłowo  – ta znajdująca się w województwie zachodniopomorskim miejscowość nazywana jest morską stolicą Polski. Stanowi istny raj dla wędkarzy, którzy przybywają w to miejsce praktycznie cało rocznie. Przyciąga ich tu fakt, iż Darłowo jest krainą króla Bałtyku, jakim jest dorsz.

Co ciekawe miejsce to prawie codziennie jest opuszczane przez kilka lub nawet kilkadziesiąt łodzi i rybackich kutrów, które wyruszają na morskie połowy. Jeśli ktoś pragnąłby udać się w taką podróż wraz z wypływającym kutrem, by przeżyć niezapomnianą przygodę, to jest to bardzo realne. Amatorów wędkowania spotkać można w praktycznie każdym miejscu tej uroczej miejscowości. W głównej jednak mierze ich ulubionym położeniem jest portowy bulwar nad rzeką Wieprzą, która to przepływa zarówno przez Darłowo, jak i Darłówko. Oprócz tego miejsca miłośników wędkowania spotkać można również na plaży, z której oddają się swemu ulubionemu hobby. Takie wędkowanie z brzegu nosi też swoją właściwą nazwę, jest to tzw. surfcasting. Darłowo to jednak nie tylko wędkarstwo. Port tej malowniczej miejscowości usytuowany jest na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Corocznie odbywają się w tym rejonie regaty, równocześnie z nimi organizowane są huczne pikniki, a także biesiady z szantami w tle.

Jednym z wartych polecenia miejsc jest także Marina Darłowska. Spotyka się tam wielu intrygujących ludzi, którzy kochają wodę i watr, a żagle są ich całym życiem. Jest to wręcz idealna lokalizacja dla osób, które posiadają własny jacht. Marina liczy sobie bowiem aż 70 postojowych miejsc, które wyposażone zostały w wodę oraz prąd dla jachtów, które mierzą w przedziale od 6 do 17 metrów długości. Obiekt stanowi również biuro Zarządu Portu Morskiego Darłowo. W budynku znajduje się także socjalne zaplecze dla przybyłych w to miejsce wilków morskich. Jest ono wyposażone w telewizję oraz swobodny dostęp do internetu. Można także skorzystać z noclegów w mieście – szczegóły kliknij tutaj. W razie nagłego przypadku uszkodzenia jachtu istnieje możliwość jego naprawy. Powyższe usługi świadczy znajdująca się w tutejszym porcie ,,Stocznia Darłowo”.

2 thoughts on “Rejsy i port jachtowy w Darłowie

  1. Jest czysto i naprawdę przyjemnie. W niektórych miejscach jest dość mała, ale wystarczy pójść trochę dalej:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *