Morze, jezioro, kanał, czyli okolice Białogóry

Plażowanie na czystej białogórskiej plaży jest przyjemnością. Trzeba jednak pamiętać, że dzieciaki nudzą się, gdy muszą spędzić zbyt wiele czasu w jednym miejscu. Co zrobić, kiedy zaczynamy słyszeć marudzenie, a do wyjazdu zostało nawet dwa tygodnie? Podróżować i zwiedzać. Oto recepta na każdego marudera.

Nadmorska wioska stanowi idealne miejsce do wypadów. Taka baza noclegowa będzie zarówno atrakcyjna, gdy podróżujemy własnym samochodem, jak również wtedy, kiedy chcemy udać się na wycieczkę rowerową. Ta ostatnia może być nawet lepszym sposobem na spędzenie czasu, ponieważ zabiera argumenty o nudzie maruderom, wzmacnia kondycję i pozwala na zobaczenie wielu miejsc, często pomijanych po drodze. Wyjeżdżając, powiedzmy osobom wynajmującym noclegi, że nie będzie nas przez jakiś czas. W ten sposób nikt nie będzie się niepokoił, a może nawet uzyskamy jakieś cenne wskazówki odnośnie do podróżowania. Zarówno we Władysławowie, jak i w Łebie jest mnóstwo atrakcji oraz zabytków do zwiedzenia, które zainteresują zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców.

Jednym z najcenniejszych miejsc jest łebski kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który został wpisany do rejestru zabytków. Ponadto wędrując rowerem, można zapoznać się z innymi malowniczymi obszarami ekologicznymi kaszubskich terenów. Około siedmiu kilometrów od Białogóry znajduje się kanał Karwianka. Co prawda rozpoczyna się on na Pomorzu i niebawem potem kończy swój bieg w Bałtyku, jednakże z pewnością zainteresuje miłośników przyrody i estetów. Karwianka należy do jednych z najładniejszych miejsc w okolicach Białogóry, więc warto tu przywędrować, gdy znudzimy się leżeniem na piasku w słoneczny dzień.

Poza kanałem można także wybrać się na wycieczkę do leżącego około ośmiu kilometrów od wioski jeziora Żarnowieckiego. Słodkowodny zbiornik wodny jest niezwykle malowniczo usytuowany na pograniczu wiosek Wierzchucino i Żarnowca. Taki kaszubski krajobraz wręcz zachęca do kąpieli i opalania się na czystej plaży. Ponadto można podziwiać cudnie pofałdowane zielone łąki i ciemne lasy, które wprowadzają w stan relaksu, a nawet przyjemnego rozleniwienia. Kaszuby kryją w sobie mnóstwo cennych miejsc i zabytków, które aż same proszą się o to, by je odkryć. Będąc w Białogórze, wręcz nie wypada odmówić sobie zwiedzania tych miejsc i atrakcji, które urzekną nawet największego malkontenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *