Miejsce dla aktywnych: Powidz

Po aktywnym urlopie w Lesku, czas na kolejną miejscowość z dużą dawką emocji. W Powidzu najlepiej odpocząć i zrelaksować się można dzięki aktywnemu spędzeniu wolnego czasu. To niewielka miejscowość posiadająca prawa gminy, znajdująca się w centralnej części Polski. Jego największym atutem są naturalne tereny zielone, gdzie mnóstwo różnych gatunków roślin i zwierząt żyje w swym naturalnym środowisku. Głównym elementem krajobrazu są także polodowcowe jeziora, które mają charakterystyczny kształt. Są długie, wąskie i często bardzo głębokie. Jednym z nich jest Jezioro Powidzkie. To wspaniały obiekt turystyczny. Dzięki temu, że cała miejscowość ma bardzo kameralny charakter i nad jeziorem można liczyć na dużo prywatności i brak wielkich tłumów. Nawet w sezonie, kiedy wszystkie miejscowości turystyczne są oblegane, tutaj można liczyć na ciszę, spokój i prywatności.

Baza noclegowa [tutaj] to przystępne oferty gospodarstw agroturystycznych, a także kwatery prywatne, pensjonaty i hotel nad jeziorem. Powidz znany jest z gościnności i uprzejmości gospodarzy, którzy dbają o dobry wizerunek i pozytywne opinie wśród przyjezdnych. Dzięki temu nie narzekają na brak gości, a często mają stałych bywalców, lubujących się w tej przepięknej, malowniczej miejscowości.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą tu zadowoleni, głównie z uwagi na wspaniałe trasy rowerowe i spacerowe. To także idealne miejsce do urządzania biegów i dalszych wycieczek pieszych. Warto zabrać ze sobą prowiant i udać się na niezapomnianą przygodę trasami Powidzkiego Parku Krajobrazowego, który jest wyjątkowo ciekawym miejscem zwłaszcza podczas dłuższej wędrówki. Niezwykle piękne krajobrazy zachwycą oko nawet najbardziej wymagającego podróżnika. Można także zabrać ze sobą rower lub wynająć go u gospodarzy w gospodarstwach agroturystycznych.

Powidz to idealne miejsce także na wycieczki rowerowe. Odwiedzić warto także inne części Powidzkiego Parku Krajobrazowego, znajdujące się w sąsiednich gminach: Kleczew, Orchowo, Ostrowite, Słupca, Wilczyn i Witkowo. Nie można zapomnieć także o promenadzie. To ciąg pieszo-rowerowy, biegnący wzdłuż brzegu jeziora Powidz. To doskonale przystosowana dla biegaczy i rowerzystów trasa, którą łatwo poruszać się nawet nocą, ponieważ jest dobrze oświetlona. To także dobre miejsce dla spacerowiczów. Na promenadzie znajdują się ławki ,na których można odpocząć i podziwiać krajobraz jeziora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *