Lesko aktywnie, czyli tysiąc sposobów na spędzenie wolnego czasu

Lesko to miasto leżące nad Sanem, w województwie podkarpackim. Jest to miejscowość z doskonałymi warunkami przyrodniczymi, a przy okazji zobaczyć tutaj można kilka ciekawych zabytków. W czasie zwiedzania można wypocząć także np. na rynku, gdzie warto się zatrzymać w restauracjach i kawiarniach z widokiem na ratusz oraz zabytkowe kamienice.

Lesko jest także miejscem, gdzie czas można spędzić trochę aktywniej. Ze względu na położenie niedaleko Bieszczad, także w Lesku można skorzystać z usług stadnin koni. Dodatkowo są tutaj organizowane liczne imprezy, jak pikniki country, czy rajdy traperskie. W okolicach wyznaczono także dwa duże szlaki konne. To wspaniała możliwość podziwiania piękna natury z siodła.  Ci, którzy jednak wolą polegać na wytworach techniki, zawsze mogą skorzystać z rowerów. W okolicach Leska wyznaczono kilka dłuższych tras, ale także trasy krótsze i mniej wymagające, gdzie można zabrać ze sobą również najmłodszych. Trasy trudniejsze wiodą po drogach leśnych oraz górskich, te łagodniejsze po asfaltowych ścieżkach. Każdy może więc wybrać coś dla siebie.

W okolicach znajdziemy także wiele możliwości na bardziej ekstremalne spędzenie czasu. Tereny te są popularne wśród paralotniarzy, miłośników szybownictwa oraz tzw. speed ridingu. Jest to połączenie paralotniarstwa oraz narciarstwa. Polega ono na zjeżdżaniu po zboczu i unikaniu przeszkód przez unoszenie się w powietrzu. W okolicach można także wziąć udział w potyczce paintballowej, a w zimie niedaleko Leska działają także wyciągi narciarskie.

Jeśli nie mamy tyle odwagi, a jednak chcielibyśmy się wzbić w powietrze, to możemy skorzystać z usług firm, które oferują loty turystyczne. W ich trakcie będziemy mogli podziwiać piękno całej okolicy. Dla tych, co wolą jednak zostać na ziemi, zawsze zostaje wędkarstwo lub spędzenie wolnego czasu nad rzeką. W czasie spaceru będziemy mieć okazję, by zobaczyć bieliki polujące na ryby.

W Lesku warto się zatrzymać na dłużej, by poznać wszystkie najważniejsze zabytki i inne ciekawe miejsca okolicy. Pomoże nam w tym rozwinięta baza noclegowa (Lesko ➨). Miejscowość oferuje nam noclegi w wielu obiektach hotelowych oraz mniejszych, takich jak gospodarstwa agroturystyczne i prywatne kwatery. A po zwiedzaniu warto się wybrać coś zjeść, korzystając z dobrej oferty lokalnej bazy gastronomicznej. Wczasy spędzone w Lesku bez wątpienia zaliczymy do udanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *