Inscenizacja blężenia Krzyżackiego Zamku w Malborku

Malbork pełen jest możliwości spędzenia wolnego czasu czy to samotnie, czy z bliskimi – możemy tutaj zwiedzać zabytki i zobaczyć wiele ciekawych miejsc, a także brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, którym jest na przykład organizowana co roku inscenizacja "Oblężenie Malborka". Dzięki niej, możemy przenieść się w czasie do okresu średniowiecza, kiedy to na terenie Malborka przebywali członkowie zakonu krzyżackiego.

Cała scenografia miejsca oraz realistycznie odegrana bitwa sprawiają, że naprawdę możemy się poczuć jak gdyby na naszych oczach rozgrywała się prawdziwa bitwa o Malbork z 1410 roku. Są tutaj rozbite namioty rycerzy, a żołnierze prezentują się w szczegółowo odwzorowanych strojach. Swoje pokazy mają tutaj też kaskaderzy, których popisy zapierają dech w piersiach. Innym ciekawym punktem programu są pokazy sokolnicze oraz nauka średniowiecznego tańca, który wykonać można z profesjonalistami. Oprócz wymienionych wyżej atrakcji będzie można spróbować średniowiecznego jadła oraz zobaczyć wytwory rzemieślnictwa tamtych czasów, a także spróbować swoich sił w wykuwaniu miecza – dokładnie takiego, jakich używali średniowieczni rycerze.

W czasie "Oblężenia Malborka" najmłodsi również nie będą się nudzić – przygotowano dla nich zajęcia z animatorami, teatrzyki, występy kuglarzy. Będzie można tam także spotkać samego króla Władysława Jagiełłę, który częstuje dzieci słodkościami. Ponadto zaistnieje też możliwość zwiedzenia Krzyżackiego Zamku.

Aby umożliwić sobie udział w kilkudniowej inscenizacji wspomnianego "oblężenia", należy wcześniej pomyśleć o zapewnieniu sobie sprawdzonego noclegu (Malbork). Ułatwi nam to zostanie tutaj na dłużej oraz obejrzenie tego historycznego zdarzenia niemalże będąc jego częścią. Oddającym klimat miejsca będzie dom wypoczynkowy "B&B", znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Krzyżackiego, co sprawia, że rozgrywane tam bitwy można oglądać z okna wynajmowanego przez nas pokoju.

Interesującą ofertę ma dla nas również dom wycieczkowy "Saturn", gdzie zorganizować możemy spotkania biznesowe, a dla większych grup dostaje się atrakcyjne zniżki. Na terenie obiektu znajduje się również miejsce na grilla, a także boisko sportowe. Wizyta w Malborku to prawdziwa okazja do osobistego spotkania z historią i możliwość cofnięcia się w czasie oraz sprawdzenia, jak żyło się ludziom kilka wieków wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *