Historyczna potęga Gdańska

Prawdopodobnie niewiele osób wie, że jest w Polsce miasto, które w czasach swojej świetności miało dochody z podatków na poziomie przekraczającym protoplastów dzisiejszej Republiki Federalnej Niemiec. Jest to obecnie jedno z najczęściej i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Ta aglomeracja to Gdańsk. Miasto to ma ponad tysiącletnią historię, w ciągu której regularnie zmieniało przynależność polityczną między nami a naszymi zachodnimi sąsiadami.

W Gdańsku nie można narzekać na nudę, jest tam pełno klubów, imprez masowych, galerii handlowych oraz zabytków i muzeów, co daje nam długą listę rzeczy do spróbowania. Jeżeli jesteśmy zainteresowani przyjazdem do Gdańska, wygodnie jest zrobić listę miejsc, które koniecznie chcemy zwiedzić i zastanowić się, jak rozłożyć to w czasie naszego pobytu.

Obowiązkowym punktem podczas wypoczynku w tym kurorcie jest Motława oraz zabytkowy żuraw. Został on zbudowany w latach 1442-1444. Poprzez zastosowanie odpowiednich kół deptakowych mógł podnieść ładunek o wadze do maksymalnie 4 ton, co było niezwykle imponującą zdolnością jak na tamte czasy. Kolejnym podpunktem wycieczki jest oczywiście ulica Długa, będąca reprezentacyjną ulicą Gdańska, która wraz z Targiem Długim tworzy tzw. Drogę Królewską.

Bardzo ważną rzeczą, zanim w ogóle zaczniemy planować nasz urlop, jest wcześniejsza rezerwacja noclegu. Baza noclegowa w Trójmieście jest niezwykle rozległa. Pokój można wynająć już od 40 złotych, jednak jeżeli oczekujemy czegoś więcej niż tylko łóżka do spania i miejsca do umycia, zapłacimy drożej. Aby dostosować nocleg do naszych potrzeb, można skorzystać z porównywarek cen noclegów. Narzędzie to da nam bardzo klarowny obraz tego, na jaki nocleg w Gdańsku (lista na meteor) nas w obecnej chwili stać.

Jadąc do Gdańska nie można zapomnieć o wizycie na plaży, ponieważ wczasy w Gdańsku ogromnie dużo tracą bez spaceru nad morzem. Przechadzka nadmorską promenadą albo po prostu brzegiem morza zrelaksuje nas i wyciszy. Uspokoimy się, zapomnimy o problemach, skupimy się na szumie fal i błękitnym niebie, które zawsze odprężają i poprawiają humor. Podczas wizyty nad morzem nie zapominajmy nigdy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *