Górskimi ścieżkami po Brennej

Na wysokości 420 m n.p.m. w Beskidzie Śląskim znajduje się malowniczo położona wieś w dolinie rzeki Brennicy – Brenna. Z każdego miejsca w gminie rozpościera się przepiękny widok na góry, spośród których najwyższy jest Kotarz. Mierzy on ponad 1000 m n.p.m. Samą gminę tworzą trzy miejscowości – Brenna, Górki Małe oraz Górki Wielkie. Ta ostatnia wieś jest jedną z najstarszych w tym regionie. Liczy sobie już ponad 700 lat. Gmina leży na granicy Pogórza śląskiego i Beskidu Śląskiego.

Warunki są tu wspaniałe do aktywnego wypoczynku. Na terenie gminy turyści znajdą dokładnie wytyczone szlaki piesze i rowerowe. Zimą można tu uprawiać narciarstwo biegowe. Wieś pomimo intensywnego rozwoju bazy noclegowej wciąż zachowała swój urokliwy, wiejski klimat. Brenna z roku na rok cieszy się bowiem coraz większą popularnością. Dlatego też oferta noclegowa w ostatnim czasie tak intensywnie się rozwija. Noclegi znajdziemy w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, willach, pensjonatach, schroniskach, kempingach czy gospodarstwach agroturystycznych.

Równie dobrze jak baza noclegowa jest rozwinięta baza gastronomiczna. O podniebienia turystów zadbają liczne restauracje i karczmy oraz pizzerie. Warto też wybrać się na piwo do jednego pośród licznych barów. Zjedzone i wypite kalorie szybko spalimy. Warunki do uprawiania sportu na terenie gminy są wręcz wspaniałe. Władze zadbały o zaplecze rekreacyjne, budując boiska do piłki nożnej czy siatkowej, hale sportowe czy lodowisko. Na terenie gminy można ponadto pograć w tenisa czy golfa. Interesująco przedstawia się również oferta Parku Linowego.

Latem w Brennej organizowane są też liczne imprezy sportowe zarówno zimą, jak i latem. O sprzęt do uprawiania sportu również nie trzeba się martwić. Na miejscu można wypożyczyć wszystko, co potrzebne. Turyści złaknieni doznań kulturowych również na ofercie turystycznej Brennej nie będą zawiedzeni. W miejscowości znajdują się liczne muzea oraz zabytki. Mieszkańcy wsi pielęgnują również ludowe tradycje oraz sztukę. Latem turystów będą też z pewnością przyciągać liczne imprezy. Można wziąć udział w takich imprezach jak Noc Świętojańska, Gwiazdy Wakacji czy Dożynki. Do Brennej najmocniej przyciągają wspaniałe okoliczności przyrodnicze i krajobrazowe. W tym miejscu z całą pewnością można podładować swoje akumulatory na cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *