Gdy widzę Gorlice, to…

Powiadają, że najlepszy wypoczynek to ten pełny wrażeń, lekcji, wiadomości zebranych ze świata i otoczenia. Niekoniecznie udany relaks jest równy leżakowaniu całymi dniami na plaży – choć oczywiście każdy z nas potrzebuje tego od czasu do czasu, dla własnego komfortu i lepszego samopoczucia. Jeżeli jednak cenicie sobie przede wszystkim zdobywanie ciekawych informacji i poznawanie nowych rzeczy, powinniście udać się do Gorlic.

Gorlice same w sobie nie są zbyt dużym miastem. Na prawach miejskich od prawdopodobnie 1417 roku, istnieją historycznie, legalnie i dziejowo już ładnych kilka wieków. Najlepszym jest to, że historia miasta jest niesamowicie ciekawa. Jeśli pasjonuje Was historia, dawne dzieje, to co się działo w najbardziej urozmaiconych terenach współczesnej Polski – zdecydowanie powinniście się tu wybrać! Tym bardziej, że baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta i wydaje się, że pomieścić może olbrzymie ilości turystów spragnionych prawdziwego wypoczynku. Zaplecze noclegowe [dostępne na stronie meteor-turystyka.pl] jest tu jednym z najtańszych w okolicy, a jeśli chcecie poznać najprawdziwsze o nich pozytywne opinie, po prostu zapytajcie wujka Google. Wielu turystów, którzy byli tutaj już wcześniej, chwali sobie pobyt i zapewnia, że wróci tu niejeden raz. Co prawda, życie jest zbyt krótkie, żeby zatrzymywać się w jednym miejscu nazbyt długo, ale kto wie – może Gorlice spodobają Wam się tak bardzo, że będziecie chcieli się tutaj nawet przeprowadzić? Sąsiedztwo gór, niesamowita historia i wyjątkowy klimat tego miasta mogą do tego przekonać!

Z czego najbardziej słyną Gorlice? Przez długi czas kłócono się na temat ich nazwy. Jedni zwracali uwagę, że pochodzi ona od osadników nieodległego Zgorzelca. Inni znowu dyskutowali, że nazwę przynieśli ze sobą Niemcy. Niezależnie od tego, jak było naprawdę, dzisiaj ta nazwa funkcjonuje w liczbie mnogiej i brzmi zupełnie nie po polsku. Gorlice to także niesamowity przemysł naftowy, zapoczątkowany tutaj przez rewelacyjnego wynalazcę Ignacego Łukasiewicza. To prawie ikona tych stron! Jeżeli macie ochotę pobudzić mózg do działania lub efektywniejszego myślenia, kto wie – może właśnie tutejszy klimat w tym pomoże? Na pewno warto rozważyć z tych powodów i wielu innych pobyt w tych stronach. Jeżeli znudzi nam się obcowanie z historią, zawsze możemy liczyć na obcowanie z naturą. A jak wiadomo, różnorodność może tylko wzmacniać nasz apetyt na podróżowanie i poznawanie świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *