Dom Rybaka we Władysławowie

Każdy, kto był we Władysławowie musiał zauważyć jeden z najbardziej charakterystycznych budynków miasta. Jest on widoczny już ze sporej odległości, szczególnie jeżeli wjeżdżamy od strony Trójmiasta. Wysoka strzelista wieża, które często jest mylona z kościelną to część Domu Rybaka. Ten zbudowany w latach pięćdziesiątych XX w. budynek to obecnie siedziba władz miasta, jednak jego przeznaczenie miało być zupełnie inne, a mianowicie miał być to hotel dla rybaków. Socrealistyczny styl budowli wyraźnie kontrastuje jednak z jego obecnym przeznaczeniem.

Obok spełniania funkcji urzędowych Dom Rybaka to także zakład opieki zdrowotnej oraz miejsce częstych wystaw lokalnych artystów. Dodatkowo, budowla stanowi najwyższą konstrukcję we Władysławowie co pozwala przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na podziwianie nie tylko panoramy miasta, ale także umożliwia zobaczenie Półwyspu Helskiego oraz latarni morskiej wRozewiu. Wieża widokowa została specjalnie przygotowana dla zwiedzających. Dzięki temu, możliwe jest skorzystanie z tarasu widokowego, który został ustawiony na wysokości 45 metrów. Dodatkowo jest możliwości korzystania ze specjalnych lornetek. Cena wstępu wynosi osiem złotych od osoby dorosłej i sześć od dzieci powyżej lat czterech.
Dla osób chcących skorzystać z dodatkowych możliwości bycia na wieży została przygotowana specjalna kula. Choć nie ma tam już gotowych przyrządów do podziwiania panoramy to już sama możliwość podziwiania jej gołym okiem, co rekompensuje wszystko braki techniczne. Kula jest ustawiona na wysokości 63 metrów. Nawet jeżeli może wydawać się, że nie jest to oszałamiająca wysokość, to wrażenie jest potęgowane dzięki temu, że poruszanie się po kuli możliwe jest tylko po wąskim balkonie.
Trzeba przy tym zaznaczyć, że wejście na taras widokowy możliwy jest tylko poprzez schody. Co za tym idzie nie jest to wygodne dla dzieci oraz osób starszych. Warto o tym pamiętać, kiedy chcemy skorzystać z tej niewątpliwej atrakcji.
Niezależnie od tego, czy chcemy spędzić we Władysławowie urlop na plaży czy poznawać jego atrakcje turystyczne konieczne jest posiadanie odpowiedniego miejsca noclegowego (zob. ). Dlatego też, warto przed wyjazdem nad morze zadbać o rezerwację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *