Czaplinek – szlaki turystyczne na Pomorzu Zachodnim

Czaplinek to miasto leżące w województwie zachodniopomorskim chętnie odwiedzane przez turystów z nawet najdalszych zakątków Polski. Z czego wynika jego popularność? Z pewnością istotną rolę odgrywają liczne zabytki o długiej historii, ale także fakt, iż zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, nie brakuje tam możliwości aktywnego spędzenia urlopu – w wodzie czy na jednym spośród licznych szlaków turystycznych przebiegających przez Czaplinek.

Na terenie tego miasta znajduje się wiele obiektów zasługujących na uwagę osób, które je odwiedzają. Jednym z nich jest z pewnością pochodzący z przełomu XIV i XV wieku kościół Świętej Trójcy. Sama budowla ma raczej prostą bryłę, jest godna uwagi przede wszystkim ze względu na barokowy ołtarz baldachimowy. Kościół został w znacznym stopniu zniszczony przez pożar w w XVIII wieku, żywioł pochłonął sporą część dzwonnicy. Co prawda nie zdecydowano się na jej odbudowę, lecz drewniana dzwonnica kozłowa do dziś jest ważną atrakcją turystyczną miasta. Kolejnym ciekawym obiektem w Czaplinku jest inny kościół – zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku na planie krzyża. Świątynia znajduje się na rynku. Po odwiedzeniu tego miejsca warto poświęcić chwilę uwagi drewnianemu Pomnikowi Rybaka, a także fontannie.

Drawski Park Krajobrazowy to miejsce, do którego warto się wybrać na długą wycieczkę. Przez liczne rezerwaty prowadzą starannie wytyczone szlaki turystyczne. Po jego terenie można poruszać się także na rowerze, co z pewnością umożliwi szybsze zapoznanie się z okolicznymi malowniczymi zakątkami. W parku znajduje się między innymi jezioro Drawskie, w którym można pływać (w wyznaczonym kąpielisku), chętni mogą zacząć także przygodę z windsurfingiem, ponieważ na jeziorze panują warunki umożliwiające przyswajanie podstaw tego sportu. Fani spływów kajakowych, podczas pobytu w Czaplinku, mogą się sprawdzić podczas spływu rzekami Drawa i Piława. Pobyt w miasteczku warto planować z pewnym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że znajdzie się miejsce, w którym można będzie zakwaterować całą rodzinę. Lista ofert noclegowych Czaplinka (np. z meteora – Czaplinek > noclegi) jest całkiem spora – na tym terenie można się zatrzymać między innymi w gospodarstwie agroturystycznym, ale także w ośrodku wypoczynkowym oraz prywatnej kwaterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *