Betonowa zapora w Jarosławcu

Jarosławiec to malownicza nadmorska miejscowość, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów z całej Polski. Jej punkty szczególne, dzięki którym stała się popularna to przede wszystkim czyste, szerokie plaże, atrakcyjne i ciekawe miejsca w mieście jak i okolicy, dostęp do Morza Bałtyckiego oraz atrakcje i zabytki jakie posiada. Ze względu na coraz to większą liczbę wczasowiczów napływającą do miasta, powstało tu wiele nowych ośrodków wypoczynkowych oferujących luksusowe noclegi w Jarosławcu.

Punktem charakterystycznym dla miasta jest przede wszystkim latarnia morska. Zaraz po niej najchętniej odwiedzanym miejscem jest betonowa zapora. Rejon w jakim znajduje się Jarosławiec jest szczególnie niebezpieczny dla wybrzeża, które jest najbardziej wysunięte na północ wgłąb morza. To właśnie tutaj linia brzegowa szczególnie narażona jest na zniszczenia przez sztormy i burze. W związku z tym powstała tu betonowa opaska, którą dodatkowo wzmocniono niezliczoną ilością betonowych gwiazdobloków. Widok jaki tworzą daje nietypową panoramę, a dla mieszkańców stanowią ochronę przed dewastacją wybrzeża.

Betonowa opaska mająca służyć ochronie i bezpieczeństwu stała się jedną z głównych atrakcji miasta, dodając mu uroku. Na całej jej długości turyści przechadzają się, spacerując i wdychając przy tym bogate w jod powietrze oraz słuchają szumu morza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *